Şehitler Günü ( 18 Mart )

Eylül 22, 2008 at 11:50 pm Yorum bırakın

Bugün; Türk Harp Tarihine Altın Harflerle Yazılan Çanakkale Zaferi’nin 88 Nci Yıldönümünü Kutlamanın Büyük Sevincini Ve Üzerinde Huzur Ve Güvenle Yaşadığımız Kutsal Vatanımız İçin Canlarını Feda Eden Şehitlerimizin Şehitler Günü’nü İdrak Etmenin Onurunu Yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi; Dünya Tarihinde Bir Dönüm Noktasının Yaşandığı, Güç Dengelerinin Değiştiği, Olayların Akışı Üzerinde Türk Ulusunun Belirleyici Bir Rol Oynadığı, Kurtuluş Savaşımızın İlk Meşalesinin Tutuşturulduğu, Yüce Türk Ulusunun Kahramanlık Ve Fedakarlığının Doruk Noktasına Ulaştığı Bir Prestij Ve Azmin Mücadelesi Olmuştur. Türk Ordusu’nun Çanakkale’de Vermiş Olduğu Bu Büyük Mücadele; Sadece Dünya Tarihi Üzerinde Yarattığı Büyük Etkiyle Değil, Türk Harp Sanatının Uygulanış Tarzı, Başta Büyük Önder Atatürk Olmak Üzere, Kanlı Mücadelede Ön Plana Çıkardığı Kahramanlar Ve Askeri Dehalar, Türk Askerinin Doğasında Bulunan İnsani Değerlerin Muharebe Sahasında Tezahürü Bakımlarından Da Dünya Harp Tarihinde Örneği Olmayan Bir Olaydır.

Çanakkale Zaferi, Vatanın Bütünlüğü Ve Ulusun Bağımsızlığı Söz Konusu Olduğunda, Türk Ulusu’nun Neleri Başarabileceğinin En Güzel Kanıtıdır.

Türk Ulusu Bu Zaferle, Arka Arkaya Gelen Acı Olayların Etkisiyle Kaybettiği Özgüvenini Yeniden Kazanmıştır.

Diğer Taraftan Çanakkale Zaferi İle Birlikte, Şehitler Günü Olarak Da Kutladığımız Bu Anlamlı Zafer Gününde, Kutsal Vatan Topraklarını Canları Pahasına Koruyarak Şehitlik Onuruna Erişen Aziz Şehitlerimizi Minnet Ve Şükranla Hatırlıyoruz.

Aziz Şehitlerimiz Yattıkları Yerlerde Şunu Hissetmelidirler Ki; Temiz Kanlarıyla Suladıkları Kutsal Vatan Toprakları, Bugüne Kadar Olduğu Gibi Bundan Sonra Da Türk Silahlı Kuvvetleri Tarafından En Kutsal Emanet Olarak Muhafaza Edilecektir.

Bu Duygularla, Bizlere Bu Büyük Zaferin Gururunu Armağan Eden, Başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Ve Onun Silah Arkadaşları Olmak Üzere; Komutanından Erine Kadar Bu Mücadeleye İştirak Eden Türk Ordusunun Kahraman Mensuplarını, Onu Her Şeyiyle Destekleyen Aziz Türk Ulusunu Ve Vatanları Uğruna Hayatlarını Feda Eden Bütün Şehitlerimizi Bir Kez Daha Rahmet Ve Şükranla Anar, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin Bu Anlamlı Günün Kutlarım.

Hilmi Özkök Orgeneral Genelkurmay Başkanı

Reklamlar

Entry filed under: Şehitler Günü. Tags: .

Yaşlılara Saygı Haftası ( 18 – 24 Mart ) Çanakkale Zaferi (Kahramanlık Günü ) ( 18 Mart )

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Takvim

Eylül 2008
P S Ç P C C P
    Ağu »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts


%d blogcu bunu beğendi: